All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
IP65 170lm/W Solar Waterproof LED Street Lights 50w 200w
| Lighting Solutions Service: | Rvice: Lighting And Circuitry Design, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | DC 6V |
Solar 30W 50W 100W 150W Outdoor LED Street Lights
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
Large Degree Outdoor LED Street Light 30Watt 50Watt 100Watt 150Watt SMD 3030
| Energy Supply: | AC Electric |
|---|---|
| Power: | 30W/50W/100W/150W/200W |
| Housing Material: | Die Casting Aluminum |
50W High Lumens LED Work Light 360° Rotating Foldable Retractable USB Charging
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
| CRI (Ra>): | 80 |
Ra70 2700k Solar Powered LED Street Lights Heat And Frost Resistance For All Weather Conditions
| Application: | LANDSCAPE |
|---|---|
| Place Of Origin: | Guangdong, China |
| CCT: | 2700-6500K |
IP66 150W 100W 60W 30W Solar Flood Light With Remote Control
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
IP65 Die Cast Aluminum Housing 30W Solar Flood Light grade A+ solar cell high power garden use light
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
Cool White Cri85 Aluminum 200 Watt Solar Flood Light
| Ip Rating: | IP 65 Waterproof |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
Anti Glaring High Lumen IP67 Led Solar Flood Lights Outdoor
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
Slim Super Bright Protable Solar Flood Light Sport Ground Warehouse Outdoor LED Floodlight
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |

