All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
10000 Lumens Reflectores IP65 Outdoor Water Discharge 12 volt 100w Solar Flood Light
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Onsite Metering, Project Installation |
|---|---|
| Input Voltage(V): | DC 5V |
| CRI (Ra>): | 80 |
KCD Reflector High Lumen Cool White Replaceable Battery 50w 100w 200w 500w 1000w Industrial Outdoor
| Product Name: | Solar Flood Lights |
|---|---|
| Solar Panel: | Monocrystalline Silicon |
| Battery: | 3.7V/10AH |
Die Cast Aluminum Landscape Solar Flood Light 100W High Brightness
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
High Lumen Lighting Ip66 300w Ring Solar Floodlight
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
Aluminum Body Road Way Lamp All in One IP67 Led Solar Flood Lights 170lm/w
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
KCD Die Casting Aluminum IP65 Waterproof 50w 100w 200w 300w Outdoor Garden Solar LED Rechargeable Flood Light
| Application: | Street, Road, Highway |
|---|---|
| Beam Angle: | 120 Degree |
| Discharge Time: | 6-8Hrs |
Energy Saving Solar Flood Light 200W Super Bright Outdoor Landscape Led Floodlight
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
100 W 150 W 200 W 300 W SMD Outdoor Led Floodlight Lamp Projector 6000K IP65
| Product Name: | Waterproof Ip65 Outdoor Smd Solar Led Flood Light Price |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Working Temperature(℃): | -20 - 50 |
High Lumens High Power Outdoor Waterproof 100W 200W 300W Solar Flood Light
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
IP65 Waterproof led outdoor flood lights 20W 30W 50W 100W 150W 200W
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |

