All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
Warehouse Outdoor LED Solar Flood Light RGB 8000 Lumen 25w 50w 60w
| Product Name: | Solar Flood Light |
|---|---|
| Working Mode: | Light Sensor+remote Controller |
| Lighting Time: | 10-12hours Per Day |
IP65 Outdoor 50W 100W 150W 200W LED Solar Flood Light KCD Cast Aluminum
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
High Lumens Outdoor Waterproof 100W 200W 300W Solar Flood Light 6500k CCT
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
400W Remote P65 Projector Warm White Solar Led Floodlight
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
Outdoor Garden Security Solar Flood Light 50W High Lumen Remote Control
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
SMD High Brightness Solar Flood Light 200W Remote Control Garden Led Floodlight
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
100w 200w 300w IP65 Outdoor Flood light Landscape Projector Lamp
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
High Way 60watt 435.1*163.5*70mm All In One Solar LED Street Light
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
CE RoHS High Mast Output Outdoor LED Flood Lights For Stadium Football Field
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
High Power Led Chip Outdoor Solar Flood Light 50W Aluminum For Garden
| Product Name:: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| Usage:: | Indoor/Outdoor LED IP65 Floodlight |
| Application:: | LANDSCAPE |

