All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ remote control solar led flood light ] match 172 Products.
Slim Outdoor Ip65 400watt 500watt Solar Motion Flood Light
| Material: | Die-cast Aluminum |
|---|---|
| Power: | 50w/100w/200w/300w/400w/500w |
| Item Type: | Energy Saving Outdoor Led Flood Light |
SMD High Brightness Solar Flood Light 200W Remote Control Garden Led Floodlight
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Waterproof 30W 172*201*41mm Solar Powered Flood Lights
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
Black SMD2835 Solar Outdoor Flood Lights Super Bright 100W 17000lm
| Color: | Black |
|---|---|
| Housing Material: | Aluminum |
| Wattage: | 100 |
Remote Control Integrated Outdoor LED Street Light 300watt 400watt Solar Streetlight All In One With Big Battery
| Product Name: | All In One Solar Street Light |
|---|---|
| Color Temperature: | 6500K Cool White |
| Lamp Body Material: | Aluminum Alloy |
High Brightness 30w DC5V 5100lm Solar Outdoor Flood Lights
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
4500lm High Lumen IP67 Solar Panel Flood Light 50000h Working Lifetime
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
CRI80 6500K 50 W Solar Outdoor Flood Lights Gray ABS LiFePO4 High Efficiency
| Wattage: | 50W |
|---|---|
| Light Form: | Solar Outdoor Flood Lights |
| Control Method: | Light Control&remote Control |
Aluminum Housing Solar Powered Flood Lights Luminous 160Lm/W 6V
| Shell Material: | High Quality Aluminum Housing |
|---|---|
| Color Temperature: | 2700-6500K |
| Item: | Smd LED Outdoor Flood Light |
High Lumen Outdoor Led Flood Light For Yard Garage Warehouse Courtyard Gate Solar Projection Light
| Shell Material: | High Quality Aluminum Housing |
|---|---|
| Color Temperature: | 2700-6500K |
| Item: | SLOAR Outdoor Flood Light |

