All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ remote control solar led flood light ] match 172 Products.
100 W 150 W 200 W LED Solar Outdoor Flood Lights Ground Mounted Projector Light Builders
| Product Name: | Solar Outdoor Light With Motion Sensor |
|---|---|
| Power: | 50W/100W/200W/300W |
| Keyword: | Outdoor DC Solar Waterproof Flood Lights |
30w 172*201*41mm Solar Outdoor Flood Lights For Landscape
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
Super Bright 200Watt IP65 Solar Powered Flood Lights
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
IP65 Waterproof Aluminum Solar Flood Light 100W Outdoor Led Flood Light With Remote Control
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
| Beam Angle(°): | 120 |
Waterproof 100 Watt 150 Watt Solar Outdoor Flood Lights
| Ip Rating: | IP66 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90 |
| Led Light Source: | LED |
6V Solar Powered Flood Lights With Light Sensor Remote Controller 2700-6500K
| Voltage: | 6V |
|---|---|
| Remote Control: | Yes |
| Color Temperature: | 2700-6500K |
25watt 40watt 60watt 100watt Solar Powered Flood Lights Integrated Outdoor Flood Lamp
| Product Name: | Aluminum Alloy Solar Flood Light |
|---|---|
| Material Of Housing: | Aluminum Alloy |
| Charging Time: | 6-8h |
KCD SMD Outdoor LED Flood Lights IP65 Rechargeable Cool White Waterproof Aluminum
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 120 |
| Working Lifetime(Hour): | 50000 |
Aluminum Housing 150W Solar Outdoor Flood Lights High Brightness With Remote Control
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
Aluminum Waterproof Ip65 100w Led Solar Powered Flood Lights
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |

