All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ remote control solar led flood light ] match 172 Products.
Aluminum Housing 100W Solar Led Road Lights Outdoor IP65 Waterproof Remote Control
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
| Beam Angle(°): | 120 |
Outdoor Garden Security Solar Flood Light 50W High Lumen Remote Control
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
600w Solar Outdoor Flood Lights With Sensor Portable Warm White RGB
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | DC 6V |
| Beam Angle(°): | 120 |
170lm/W Solar Outdoor Flood Lights high lumen led flood light flashing light bulb 150 watt
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
SMD 2835 LED Solar Powered Flood Lights 100 W High Power Waterproof Long Lifespan
| Light Serier: | TK09 SOLAR Power Flood Light |
|---|---|
| Power: | 100W |
| Body Material: | High Quality ABS |
6500K Solar Outdoor Flood Lights Dusk To Dawn Security Motion Sensors 500w 1000w
| Product Name: | Solar Outdoor Flood Light |
|---|---|
| Light Type: | Solar LED |
| Color Temperature: | 6500K Cool White |
100Watt 150Watt 50000h Led Flood Light With Solar Panel
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
Outdoor 200Watt 170lm/W Solar Powered Flood Lights
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
SMD Solar Powered LED Flood Light With Sensor Stadium Sports Field 20W 60W
| Product Name: | Smd Led Solar Powered Flood Lights |
|---|---|
| Type: | Led Solar Flood Light |
| Solar Panel: | Monocrystalline Silicon |

