All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar led flood light ] match 348 Products.
Led Chip Ip66 Stand Alone Split 6500k Solar Panel Street Lamp
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
Durable Waterproof And Flexible Cordless Portable LED Floodlight Work Light Can Be Charged By USB, with A Rotating Handl
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
| CRI (Ra>): | 80 |
Badminton Court 170lm/W Industrial LED High Bay Light
| Input Voltage(V): | 220-240V |
|---|---|
| Lamp Luminous Flux(lm): | 100-110lm/w |
| CRI (Ra>): | 80 |
SMD3030 34000lm 200watt Solar Street Light With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
High Lumen Outdoor Waterproof Ip67 Led 12v 150w Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
2024 New Energy Saving Outdoor Solar Panel Streetlight All-in-one Led Solar Street Light Solar Street Light Outdoor
| Work Time: | 10-15hour/day,5-7rainy Day |
|---|---|
| Luminaire: | 170 Lm/ W |
| LED Life Time: | 50000hours |
IP65 Waterproof Remote Control Solar Floodlight 25w 40w 60w 100w 200w
| Energy Type: | Solar Power |
|---|---|
| Housing Material: | ABS |
| Shelling Color: | Black |
Farm 6V Input 60Watt High Power Solar Street Light
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
|---|---|
| Product Name: | Solar Street Light |
| Power Supply: | Solar |
IP67 Waterproof Aluminum 200W Integrated Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
Ip65 Outdoor Solar Energy Integrated Solar Street Light 200 Watt
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |

