All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high quality led street light ] match 360 Products.
Aluminum Housing Lanscape Outdoor Led Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Rvice: Lighting And Circuitry Design, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Input Voltage(V): | DC 6V |
| Lamp Luminous Effiency(lm/w): | 170 |
Electric Pendant Ultra Thin Led Module Street Light For Square Garden 150watt High power
| Product Name: | 150w Led Street Light |
|---|---|
| Item: | LED Street Light |
| Type: | High Lumens Waterpoof IP65 Led Street Light |
200watt Outdoor LED Street Lamp 30000 Lumens 6500K 120° Beam Angle
| Input Voltage: | AC 85~265V |
|---|---|
| Color Temperature: | 3000-6500K |
| Beam Angle: | 120° |
All In One LED Solar Street Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Item Type: | Solar Street Lights |
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
High quality Waterproof IP65 60W 100W All In One Solar Street Light
| Application: | ROAD |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
All in One Solar Street Light High Quality Waterproof ABS Material Affordable Solar Street Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
| Application: | Outdoor,garden,road,etc |
Integrated All In One Led Solar Street Lamp 80W High Lumen With Charge Controller
| Power Supply: | Solar |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 100 |
| Product Name: | Outdoor Led Street Light |
120w High Power LED Solar Street Light All In One 6500K Smd 2835 Streetlight LiFePO4 20Ah Battery
| Feature: | Environmentally Friendly |
|---|---|
| Wattage: | 30W/60W/90W/120W |
| Body Material: | High Quality ABS |
IP65 Outdoor Solar LED Flood Light Aluminum 20W 30w 50w 100w 150w 200w
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Intelligent Aluminum Body 50000h 30w All In One Solar Street Light
| Item Type: | Street Lights |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Cri (ra>): | 90 |

