All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high quality led street light ] match 360 Products.
Ip65 Outdoor Solar Energy Integrated Solar Street Light 200 Watt
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
Outdoor 100 Watt Led Solar Street Light IP65 Aluminum Slim Body
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
Super Brightness Slim Outdoor Street Light 100W IP65 Waterproof
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | DC 12V |
Super Brightness High Lumen Solar Lights 150W Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 220V |
Aluminum Body Energy Saving Solar Street Light 100W Integrated All in One
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
ROHS High Lumenes Ip66 80lm/W Outdoor Led Flood Lights
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Explosion Proof IP65 Outdoor Waterproof Solar Street Light 30W 50W 100W 150W 200W
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
Aluminum Seperated Solar Powered Outdoor Street Lamp Led Street Light DC 300W 400W IP66
| Product Name: | 100W Solar Street Light |
|---|---|
| CCT(Color Temperature): | 3000K-6500K |
| Material Of Housing: | Aluminum Alloy |
1000w 5000w All In One LED Solar Para Exterior 500w 90w 300w 100w Street Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Item Type: | Solar Street Lights |
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
30W 50W 100W 150W 200W 10000lm Smart Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |

