All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high quality led street light ] match 361 Products.
Intelligent Aluminum Body 50000h 30w All In One Solar Street Light
| Item Type: | Street Lights |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Cri (ra>): | 90 |
30W 90W LED Solar Powered Street Lights With Solar Panel Parking Lot Induction Street Lamp
| Lamp Body Material: | Aluminum |
|---|---|
| Item Type: | Solar LED Road Light |
| Application: | ROAD,different Situation |
50W 100W Led Solar Power Street Light Outdoor High Brightness For Parking Lot Area
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | 6V |
| Cri (ra>): | 80 |
IP65 Waterproof 50W Outdoor Solar LED Lights high Brightness
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | 6V |
| Cri (ra>): | 80 |
IP65 Outdoor Landscape Solar Street Light 100W 170lm/w
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
30000 Lumen All in One Solar Street Light with LiFePO4 Lithium Battery and IP65 Waterproof
| IP Rating: | IP65 |
|---|---|
| Color Rendering Index: | 80 |
| Color Temperature: | 2700-6500K |
Cast Aluminum Outdoor Waterproof 100w Solar LED Flood Light
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Outdoor Tree Lighting Led Flood Light 20W 30W 50W 100W 150W 200W IP66
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Smart Integrated Solar Street Light 100W Slim ABS Body Radar Sensor 30° Beam Angle
| Input Voltage: | DC 6V |
|---|---|
| Luminous Efficiency: | 170lm/W |
| Material: | ABS Housing + PC Lens |
IP65 Outdoor Waterproof SMD Aluminum 20W 30w 50w 100w 150w 200w Led Flood Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |

