All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high quality led street light ] match 360 Products.
Square KCD 40w 50w Led Corn Bulb Outdoor Street Light 220v
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
Kcd Solar Street Light 40w 60w 80w Aluminum Lithium Battery With Solar Charge Controller
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
SMD3030 34000lm 200watt Solar Street Light With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
50000 Lumen Controller Separate 200w Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
SMD3030 34000lm 200watt Outdoor Solar Street Light With Lithium Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
High Power IP65 Waterproof Solar Street Light 60 Watt RoHS Approved
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(V): | 6V |
| Lamp Luminous Flux(lm): | 10200 |
100W 200W 300W LED Solar Street Light All In One Integrated 170lm/W Efficiency PC Lens
| Product Type: | All In One High Power LED Solar Street Light |
|---|---|
| Wattage: | 100W |
| Luminous Efficiency: | 170lm/W |
100W 200W SMD2835 Solar Powered Led Flood Light 2700~6500K
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
KCD Outdoor Wind Split 40W 80W All In One Solar Street Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | 6V |
| Cri (ra>): | 80 |
IP65 Waterproof 100Watt Solar Street Light Super Bright
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | 5V/6V |
| CRI(Ra>): | 80 |

