All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high quality led street light ] match 360 Products.
High Lumen Slim 137.3*156.3*30mm Outdoor LED Flood Lights 20w
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Anti Corrosion Ip67 20000 Lumen Led Road Light Rechargeable 100w
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
SMD2835 Beads 100W IP65 Outdoor LED Flood Lights High Lumen Super Bright
| Wattage: | 100W |
|---|---|
| Product Type: | Outdoor LED Flood Light |
| Housing Material: | High Quality Aluminum |
Motion Sensor All In One Solar Street Light Integrated 2700-6500K SMD Beads 170lm/W
| Product Name: | Integrated All In One Solar LED Street Light |
|---|---|
| CCT: | 3000K/4000K/6500K |
| IP Rate: | IP65 Waterproof Outdoor |
KCD Powerful 3000 Lumens High Power LED Solar Street Lamp Garden Road Luminaria 300w Outdoor Wholesale Solar Sensor
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
Waterproof Ip65 High Lumen Solar Garden Street Light High Pressure Sodium
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | 5V/6V |
| CRI(Ra>): | 80 |
50Watt Outdoor LED Flood Lights waterproof IP65 high lumens commercial grade outdoor 10000 lumens 6000
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
13500lm 150W Outdoor LED Flood Lights waterproof IP65 high lumens for house
| Light Source: | LED |
|---|---|
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
| Color: | Silver |
AC100-240V Outdoor 150w Led Flood Light IP65 2700-6500K
| Light Source: | LED |
|---|---|
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
| Color: | Silver |
KCD Energy Saving Remote Controller 400w 500w IP65 Waterproof outdoor All In One Solar Light LED Street Light
| Beam Angle: | 90° |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Working Temperature: | -20℃~+50℃ |

