All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high quality led street light ] match 360 Products.
KCD kcd high lumen china smaret save energy super brightness led solar street light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
CE Rust Proof 170lm/W 30w Led Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |
OEM ODM DC Photocell 150watt Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
OEM ODM Galvanized Ip65 30W Solar Cobrahead Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
High Lumens Separate SMD 100Watt Solar Street Light waterproof IP65 Wide range exposure
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
Led Street Light 80w 90w 150w 240w 250w 500w 800w 900w
| Product Name: | 100w Led Street Light |
|---|---|
| Item: | LED Street Light |
| Type: | High Lumens Waterpoof IP65 Led Street Light |
Landscape Dusk To Dawn 17000lm Solar Street Light 100w
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |
LiFePO4 Battery IP65 6500K 100w Solar Street Light
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
High Lumen All In One Outdoor Solar Power Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6v |
Aluminum IP65 Outdoor Waterproof Solar 60w Led Flood Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(V): | 6V |
| Lamp Luminous Flux(lm): | 10200 |

