All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ rgb outdoor led flood lights ] match 50 Products.
Rgb Outdoor LED Flood Lights 200 W 300 W 110v 5000k Ip65 Commercial Warm White Security
| Item Type: | Flood Lights |
|---|---|
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
| Lamp Body Material: | Aluminum |
Stadium RGB Outdoor LED Flood Lights 10w 20w 100w Cold White Floodlight
| Item Type: | Flood Lights |
|---|---|
| Application: | Sports Stadiums,LANDSCAPE,Garden,Square,Building |
| Color Temperature(cct): | Cool White,Warm White,Pure White |
8000lm Outdoor LED Flood Lights 10w 30w 50w 5000k Warm White Modular RGB
| Power: | 10W/20W/30W/50W/100W/120W/150W/200W/300W |
|---|---|
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
| Item: | Smd LED Outdoor Flood Light |
90lm/W Glass Lens Outdoor LED Flood Lights Rgb Sportlights Automatic Cleaning Ultra Bright Led Beads
| Housing Material: | Aluminum |
|---|---|
| Housing Color: | Black |
| Lens Material: | Thick Tempering Glass |
6500K 10000lm Luminous Outdoor LED Flood Lights For Industrial
| Color Temperature(CCT): | 2700K-6500K |
|---|---|
| Recommended Use: | Warehouses, Indrustrial,retail |
| IP Rating: | IP65 |
High Lumen Outdoor Led Flood Light For Yard Garage Warehouse Courtyard Gate Solar Projection Light
| Shell Material: | High Quality Aluminum Housing |
|---|---|
| Color Temperature: | 2700-6500K |
| Item: | SLOAR Outdoor Flood Light |
Industrial Outdoor LED Flood Lights -25-45℃ 10W 20W 30W 50W 100W 150W 200W 300W
| Material: | Aluminum+PC |
|---|---|
| Chip Brand: | SMD 2835 |
| Viewing Angle: | 120 |
Sports Court 220v 30w 50w Outdoor LED Flood Lights IP65 Smart Motion Detector High Mast
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
|---|---|
| Lamp Body Material: | Aluminum |
| Beam Angle(°): | 120 Degree |
Industrial Outdoor LED Flood Lights With 120 Degree Beam Angel 130lm/W Light Efficiency
| Viewing Angle: | 120 |
|---|---|
| Body Colour: | Black/Gray |
| Working Temperature: | -25 - 45℃ |
100w 200w LED Flood Light For Park Ultra Thin Warm White RGB
| Color: | Black,White |
|---|---|
| Application: | Garden,Indoor Lighting,LANDSCAPE,Square,Outdoor Lighting |
| Item Type: | Standing Floor Lamp Modern |

