All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ rgb outdoor led flood lights ] match 50 Products.
170lm/w Solar Outdoor Flood Lights Warehouse Garden RGB 50w 60w
| Item Type: | Solar Outdoor Flood Lights |
|---|---|
| Product Name: | IP65 Outdoor 25W 40W 60W 100W Solar Led Flood Lights |
| Power: | 50w/100w/150w |
Warehouse Outdoor LED Solar Flood Light RGB 8000 Lumen 25w 50w 60w
| Product Name: | Solar Flood Light |
|---|---|
| Working Mode: | Light Sensor+remote Controller |
| Lighting Time: | 10-12hours Per Day |
Solar Flood Light, LED Outdoor Light, Waterproof Motion Sensor Light, Durable Aluminum, Energy-Efficient Lighting, Garden Light, Parking Lot Light, Warehouse Light
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Color: | Gray |
| Power: | 500W |
LED 400W AC220V Reflector Flood Light IP65 Waterproof Outdoor Lighting Garden Square Spotlight
| Illuminate Angle: | 120 |
|---|---|
| Lamp Body Material: | Aluminum |
| Transport Package: | By Sea / Air / Express |
Marine Dimmable Smart RGB LED Floodlight 10W 30W 50W 200W Projector LED Flood Lamp
| Product Name: | Led Floodlight |
|---|---|
| Item: | Smd LED Outdoor Flood Light |
| Type: | Waterproof IP65 Led Floodlight |
KCD 30w 50w 100w 150w 300w Projectors Security Stadium Garden Outdoor 12v SMD Smart New RGB LED Floodlight Flood Lights
| Productname: | GK-P |
|---|---|
| Lifetime: | 35000 Hours |
| Thd: | <12% |
120 Degree Beam Angel Outdoor Floodlight With Waterproof Design
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Color Rendering Index(Ra): | 80 |
| Usage: | Camping Fishing Emergency Hiking |
IP65 220v Good Quality Aluminium Housing Outdoor Emergency Floodlight Pir Sensor 50w 100w 150w 200w 300w LED Light
| Viewing Angle: | 120 |
|---|---|
| Body Colour: | Black |
| Working Temperature: | -10~ +45℃ |
Upgrade Your Lighting with Solar Powered Flood Lights Energy-Saving and Long-Lasting
| Material: | ABS Housing |
|---|---|
| Color: | Black |
| Power: | 50W-500W |
High Performance Outdoor Solar Powered Floodlight 2835 LED 160Lm/W
| Voltage: | 6V |
|---|---|
| Shell Material: | High Quality Aluminum Housing |
| Led Lamp: | 2835LED |

