All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ rgb outdoor led flood lights ] match 50 Products.
20w 30w 60w 100w 200w Solar Security Flood Lights All In One Outdoor Rgb For Warehouse
| Color Temperature(CCT):: | 2700~6500K |
|---|---|
| Lamp Luminous Efficiency(lm/w):: | 170, 100lm-150lm/w |
| CRI (Ra>):: | 80 |
Aluminum ABS 150lm/w Ra85 Solar Powered Flood Lights
| Ip Rating: | IP 65 Waterproof |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Cri (ra>): | 85 |
High Brightness Solar Powered Flood Lights 170LM/W For Parking Lot
| Remote Control: | Yes |
|---|---|
| Battery Type: | LiFeO4 5AH-30AH |
| Lumen: | 170lm/W |
Aluminum Housing Solar Powered Flood Lights Luminous 160Lm/W 6V
| Shell Material: | High Quality Aluminum Housing |
|---|---|
| Color Temperature: | 2700-6500K |
| Item: | Smd LED Outdoor Flood Light |
Wholesale Price Projector Lamp Outdoor Long Range 10w 25w 40w 60w 100w 200w 300w Solar LED Modular Flood Light
| Shell Material: | High Quality Aluminum Housing |
|---|---|
| Color Temperature: | 2700-6500K |
| Item: | Smd LED Outdoor Flood Light |
LED Solar Flood Light Waterproof IP65, Adjustable Angle, High Brightness with Durable Shell Design, Ideal for Outdoor
| Shell Material: | High Quality Aluminum Housing |
|---|---|
| Color Temperature: | 2700-6500K |
| Item: | Smd LED Outdoor Flood Light |
Solar Powered Flood Light with 2700-6500K Color Temperature 6V Voltage and LiFeO4 Battery for Outdoor Lighting
| Shell Material: | High Quality Aluminum Housing |
|---|---|
| Color Temperature: | 2700-6500K |
| Item: | SLOAR Outdoor Flood Light |
600w Solar Outdoor Flood Lights With Sensor Portable Warm White RGB
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | DC 6V |
| Beam Angle(°): | 120 |
300w Outdoor Ip65 Solar Powered Flood Lights With Timer 2835 Smd Chips
| Product Name: | Led Solar Flood Light |
|---|---|
| Item: | Solar Floodlight |
| Solar Panel: | Monocrystalline Silicon |

