All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ rgb outdoor led flood lights ] match 50 Products.
Commerical Outdoor Dimmable Stadium LED Flood Light Ip65 Rgb Ultra Bright Led Beads
| Allowing Voltage: | AC 85-265V, 100-277V |
|---|---|
| Shell Material: | Die Casting Aluminum |
| Working Life: | Over 50,000 Hours |
12 Volts 50w 300w 500w 200w LED Flood Light Smart Mini SMD2835 Security RGB Floodlight
| Power: | 30W |
|---|---|
| LED: | SMD2835 |
| Input Voltages: | AC 85-265V |
100w 200w RGB Wall Mounted Solar LED Flood Light For Stadium Rechargeable IP66 Waterproof
| Battery: | LiFePO4 Battery 3.2V/20AH |
|---|---|
| Solar Panel: | MONO Solar Panel |
| Shell Type: | Die Casting Aluminum |
Ce Approved Aluminum Housing 200w Led Flood Light for garden rotatable brand chips Wide range exposure
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 100 |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
SMD2835 Outdoor Security LED Flood Lights RGB 50 Watt 100 Watt 200 Watt With Motion Sensor
| CRI (Ra>): | 80 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 120 |
| Working Lifetime(Hour): | 50000 |
High Efficiency LED Flood Light with Adjustable Color Temperature Monocrystalline Solar Panel Optical PC Lens and Premium Brand LED Chips for Outdoor Security and Landscape Lighting
| Shell Material: | High Quality Aluminum Housing |
|---|---|
| Color Temperature: | 2700-6500K |
| Item: | SLOAR Outdoor Flood Light |
KCD Mini Long Distance 20w 50w 100w Motion Sensor RGB SMD New Design IP66 Outdoor Reflector LED Flood Light With Stand
| Productname: | Led Flood Light |
|---|---|
| Lifetime: | 35000 Hours |
| Thd: | <12% |
Smd Chip LED Flood Light High Lumen IP66 Stand Sports Lighting For Garden
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Item Type: | Flood Lights |
| Led Light Source: | SMD2835 |
100W Emergency LED Flood Light For Camping Hiking Fishing In Black
| Material: | Aluminum+PC |
|---|---|
| Recommended Use: | Warehouses, Indrustrial,retail |
| Viewing Angle: | 90 |
100w Solar LED Flood Light black 170lm/w ABS housing high brightness garden light house lamp LED bright lamp
| Shell Material: | ABS |
|---|---|
| Color Temperature: | 6500K |
| Item: | Solar Flood Light |

