All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ rgb outdoor led flood lights ] match 50 Products.
OEM ODM 9000LM 100w 150w 200w LED Flood Light IP65 Waterproof
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Application: | Garden,Indoor Lighting,LANDSCAPE,Square,Outdoor Lighting |
| Input Voltage(v): | AC85-265V |
Modular RGB LED Flood Light 200w 300w 400w Marine Projector Equivalent Sport Lighting
| Power: | 50W/100W/150W/200W/250W/300W |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Body |
| Lamp Luminous Efficiency(lm/w): | 90 |
LiFeO4 5AH 30AH LED Flood Light 6V For Outdoor Construction Lighting
| Led Luminous Flux: | 170LM/W |
|---|---|
| Battery Type: | LiFeO4 5AH-30AH |
| Led Lamp: | 2835LED |
KCD 30w 50w 100w 200w 300w 600w Brightest Lens Slim Dusk To Dawn Outdoor IP65 Garden Solar Powered RGB LED Flood Light
| Energy Type: | Solar Power |
|---|---|
| Housing Material: | Aluminum |
| Shelling Color: | Black |
RGB Solar Powered Flood Lights Led 30w 60w 200w Sport Ground
| Led Qty: | 36led |
|---|---|
| Working Time: | 10-12 Hours (color Changing Mode) 8-10 Hours (fixed One Color Mde) |
| Type: | Multifunctional Solar Decoration Light |
Cool White Cri85 Aluminum 200 Watt Solar Flood Light
| Ip Rating: | IP 65 Waterproof |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
Wholesale Price Projector Lamp Outdoor Long Range 500w Solar Flood Light for garden house use waterproof
| Shell Material: | High Quality Aluminum Housing |
|---|---|
| Color Temperature: | 2700-6500K |
| Wattage: | 500W |
Smart Slim Solar Powered Flood Lights 100w 200 W 240 W 300 W Rechargeable RGB
| Application: | LANDSCAPE,Garden Square Park,outdoor |
|---|---|
| Usage: | Landscape Yard Gutter Roof Door Gate Pathway |
| Working Time: | 10-12 Hours (color Changing Mode) 8-10 Hours (fixed One Color Mde) |
6V Solar Powered Flood Lights With Light Sensor Remote Controller 2700-6500K
| Voltage: | 6V |
|---|---|
| Remote Control: | Yes |
| Color Temperature: | 2700-6500K |

