All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ remote control solar led flood light ] match 172 Products.
50 W 100 W 200 W 300 W Solar Outdoor Flood Lights EMC Higher Conversion Rate Strong Protection
| Body Material: | Die Casting Aluminum |
|---|---|
| Power: | 50w/100w/200w/300w |
| Working Voltage: | DC 6V |
Extension Wire Solar Powered Flood Lights 200w Motion Sensor
| Product Name: | Solar Powered Fence Motion Sensor Home Garden Led Solar Light |
|---|---|
| Working Time: | 8-10 Hours After Fully Charged |
| Charging Time: | 6 Hours |
100W 9000 Lumen Outdoor LED Flood Light Fixtures 3000k 4000k Ip65 LED Flood Security Light
| Wattage: | 30w/50w/100w/150w/200w |
|---|---|
| CCT: | 2700-6500K |
| Working Lifespan: | 50,000 Hours |
IP65 Waterproof Outdoor 50w 100w Reflector Led Focos 200w 300w 400w 500w 1000w 2000w Solar Led Flood Light
| Material: | Die-cast Aluminum |
|---|---|
| Power: | 50w/100w/200w/300w/400w/500w |
| Ip Rating: | IP65 |
Garden Led Solar Powered Outdoor Flood Lights 100 Watt IP65 With Solar
| Product Name: | Solar Flood Light |
|---|---|
| Input Voltage(V): | DC 6V |
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
500Watt IP66 Aluminum Housing Metal Halide Solar Flood Lights
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
400W Remote P65 Projector Warm White Solar Led Floodlight
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
170lm/W Portable Remote Control Solar Flood Lamp Outdoor Waterproof
| Color Temperature(CCT):: | 2700~6500K |
|---|---|
| Lamp Luminous Efficiency(lm/w):: | 90, 170lm/w |
| CRI (Ra>):: | 80 |
50 W - 300 W Waterproof LED Flood Lamp Security Sensor Solar Flood Light For Outdoor Wall
| Product Name: | Outdoor Solar Security Sensor Flood Light |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy+monocrystalline Silicon |
| Solar Panel: | Monocrystalline Silicon |
IP66 Solar Powered LED Street Lights 100W
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |

