All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high quality led street light ] match 360 Products.
50w 100w 150w 200w 300w All In One Integrated Solar Street Light Ip65 Ufo Outdoor With Battery
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
Kcd Super Brightness Ip67 Solar Street Light 100w 150w 200w 300w 500w With Pole
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | DC 12V |
KCD Outdooor LED All In One Solar Street Light High Power 200W
| Product Name: | Outdoor Led Street Light |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
IP65 Waterproof Integrated Street Light 100W High Lumen Led Outdoor Streetlight
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
IP65 Waterproof Outdoor 50W 200w Solar Street Light High Lumen Power
| Lighting Solutions Service: | Rvice: Lighting And Circuitry Design, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | DC 6V |
led flood light ip65 waterproof 2 years warrantys best price nice lamp factory
| Lamp: | Led |
|---|---|
| Color: | Black |
| Components Life Time: | 100,000 Hrs |
Outdoor 170lm/W led solar street light ip65 luminum Easy Installation High Brightness Solar Energy Street Light
| Housing Material: | Die Casting Aluminum |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Wattage: | 100W |
Integrated 200W Solar Street Light IP67 Waterproof Motion Sensor Remote Control
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
16000 Lumen Smart LED Solar Power Street Light SMD 90 Watt 200 Watt 500 Watt
| Light Source: | Bridgelux LED S Or Customized |
|---|---|
| Material: | High Quality Die-casting Aluminum Alloy |
| Light Degradation Rate: | 25000h ≤ 20 % |
300W IP67 Monocrystalline Solar Street Light with LED Solar Panel for Outdoor Use
| IP Rating: | IP67 |
|---|---|
| Color Rendering Index: | 80 |
| Color Temperature: | 2700-6500K |

