All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ remote control solar led flood light ] match 172 Products.
IP65 Waterproof Integrated 300w Led Solar Street Light Outdoor
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
EMC 100 Watt All In One Solar Street Light For Office School
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6v |
Upgrade Your Lighting with Solar Powered Flood Lights Energy-Saving and Long-Lasting
| Material: | ABS Housing |
|---|---|
| Color: | Black |
| Power: | 50W-500W |
Waterproof IP66 Integrated 20W Solar Sensor Light high power for garden road factory bright
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
50000h Working Lifetime Narrow Beam Led Solar Floodlight 100w
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
3000k LED High Power Solar Street Light Photovoltaic Pole Mounted 30watt 60watt 100watt
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| IP Grade: | IP65 Wateproof |
| Product Name: | All In One Solar Led Street Light |
KCD kcd high lumen china smaret save energy super brightness led solar street light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
CE Rust Proof 170lm/W 30w Led Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |
IP65 Outdoor ABS High Power Solar Street Light 50w 100w 150w 250w
| Light Type: | Solar LED |
|---|---|
| Rated Power: | 200W/300W/400W/500W |
| Product Name: | ABS High Power Solar Street Light |
All In One High Power Street Light 200w 300w 400w LiFePO4 Integrated Solar Panel System
| Product Name: | ABS All In One Solar Street Light |
|---|---|
| LED Power: | 200W/300W/400W |
| CCT(K): | 3000K~3500K(warm White)/ 6000K-6500K(cool White) |

