All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high quality led street light ] match 350 Products.
20 W 30 W 60 W High Power Solar Street Light LED Roadway lamp Daylight Control
| Product Name: | Integrated LED Solar Street Light Solar LED Light |
|---|---|
| Power: | 100w/200w/300w/400w |
| Keyword: | Lamp High Lumen Outdoor LED Solar Street Light |
Smd 2835 Beads IP65 All In One Solar LED Street Light 6500K Ra70
| Product Name: | All In One Solar Street Light |
|---|---|
| Material: | Aluminum |
| Light Fixture Form: | Soalr Street Light |
Smart Rust Proof Outdoor LED Street Lights 30W 50W 100W 150W
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
OEM ODM 220V 150Watt Outdoor LED Street Lights waterproof IP65 rotatable brand chips
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
6M 80M Pole Integrated IP67 80W 90W Solar Powered LED Street Lights
| Product Name: | Outdoor Led Street Light |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
Waterproof Solar LED Street Light 100W Aluminum All In One LiFePO4 Battery 170lm/W
| Color: | Gray |
|---|---|
| Housing Material: | Die Casting Aluminum |
| Light Fixture Form: | Solar Street Light |
ABS Housing CE EMC 100 Watt All In One LED Street Light For Parking Lots
| COLOR: | GREY |
|---|---|
| Material: | High Quality ABS+PC Lens |
| Battery Type: | LiFePO4 Battery |
30000h Life 200w Polycrystalline High Power Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
5050 SMD LED High Power Solar Street Light Aluminum 150w Ip67
| Product Name: | Waterproof Smd 20w 40w 60w Solar Led Street Light |
|---|---|
| Solar Panel: | 6V Single Crystal High Energy Efficiency Solar Panel |
| Material: | Aluminum Alloy |

