All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar parking lot lights ] match 149 Products.
2700K 100 W Security Waterproof Outdoor LED Flood Lights
| Light Source: | Epistar/bridgelux Chip/bridgelux |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 80 |
Road Project 50 W 100 W 150 W Led Street Light 265V Smd Slim
| Lighting Solutions Service: | Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 85-265V |
187*216.7*28mm 12v 110lm/W Outdoor LED Flood Lights 50w
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
High Lumen Slim 137.3*156.3*30mm Outdoor LED Flood Lights 20w
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Tool Free Road Flexible Ip65 Waterproof Led Street Light Solar Powered
| Feature: | Easy Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 220V |
OEM ODM 220V 150Watt Outdoor LED Street Lights waterproof IP65 rotatable brand chips
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
Monocrystalline Panel Solar Powered LED Street Lights 120° Beam Angle CE RoHS
| Light Color: | White |
|---|---|
| Beam Angle: | 120° |
| Warranty: | 3 Years |
Wholesale Price Projector Lamp Outdoor Long Range 10w 25w 40w 60w 100w 200w 300w Solar LED Modular Flood Light
| Shell Material: | High Quality Aluminum Housing |
|---|---|
| Color Temperature: | 2700-6500K |
| Item: | Smd LED Outdoor Flood Light |
DC12V High Lumen LED Solar Street Light Wall Pole Mounted For Outdoor Illumination
| Working Temperature: | -20℃~+50℃ |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy |
| Lifespan: | 50,000 Hours |
Aluminum Alloy Solar Powered LED Street Lights DC12V Warm White Wall Mounted
| Voltage: | DC12V |
|---|---|
| Lumen Output: | High |
| IP Rating: | IP65 |

