All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w solar parking lot lights ] match 149 Products.
100lm/W Waterproof LED Street Light dusk to dawn pole Ip65 high power 150 watt 20000 lumens
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
170lm/w 20w Solar Powered LED Street Lights With Auto Intensity Control
| Item Type: | Solar Street Lights |
|---|---|
| Application: | ROAD,outdoor,different Situation,garden,etc. |
| Luminous: | 170 Lm/w |
Aluminum high quality 100W outdoor solar flood light
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
SMD2835 Aluminum Highbay Led Lights IP65 100W 200W 300W 500W
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Smart Integrated Solar Street Light 100W Slim ABS Body Radar Sensor 30° Beam Angle
| Input Voltage: | DC 6V |
|---|---|
| Luminous Efficiency: | 170lm/W |
| Material: | ABS Housing + PC Lens |
KCD Solar Garden Light IP65 Waterproof High Bright High Lumen All In One Outdoor 60w 100w 400w Solar LED
| Input Voltage: | DC 6V |
|---|---|
| Luminous Efficiency: | 170lm/W |
| Material: | ABS Housing + PC Lens |
1000w 5000w All In One LED Solar Para Exterior 500w 90w 300w 100w Street Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Item Type: | Solar Street Lights |
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
7500lm Integrated 50 Watt Solar Street Light 90° Beam Anglec waterproof IP65 high power super brigh solar light for road
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 12V |
Waterproof Anti Theft All In One Solar Street Light 30 Watt dusk to dawn 400w/u/ed28/ps m155/e
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
Aluminum 200W 300W IP66 SMD Outdoor Pole Road Light Wide range exposure brand chips high power
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | DC 12V |

