All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100 watt led floodlight ip65 ] match 55 Products.
OEM ODM 9000LM 100w 150w 200w LED Flood Light IP65 Waterproof
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Application: | Garden,Indoor Lighting,LANDSCAPE,Square,Outdoor Lighting |
| Input Voltage(v): | AC85-265V |
Gray 200W LED Flood Light AC 85-265v Explosion Proof Electronic Outdoor Working Floodlight
| Type: | LED Flood Light |
|---|---|
| Series: | AK |
| Power: | 200W |
KCD 5000 Lumen Aluminum Explosion Proof Decorative Industrial OEM 150 Watt Electric Power Garden Rustic LED Street Light
| Dimming Function: | Optional |
|---|---|
| Lamp Luminous Efficiency: | 110lm/w |
| Color Index: | >80Ra |
IP65 Waterproof led outdoor flood lights 20W 30W 50W 100W 150W 200W
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Aluminum IP65 15W 30W 60W 100W 150W Outdoor Solar Flood Lights
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
IP65 Outdoor Solar LED Flood Light Aluminum 20W 30w 50w 100w 150w 200w
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Smd 5054 Waterproof Outdoor LED Flood Lights 3000K 180° Degree Adjustable
| Led Source: | SMD 2835/5050/5054 |
|---|---|
| CCT: | 2700K/3000K/4000K/5000K/6000K/6500K |
| Waterproof Grade: | IP65 Waterproof |
High Lumen Slim 137.3*156.3*30mm Outdoor LED Flood Lights 20w
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
100W 200W SMD2835 Solar Powered Led Flood Light 2700~6500K
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Outdoor Tree Lighting Led Flood Light 20W 30W 50W 100W 150W 200W IP66
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |

