All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100 watt led floodlight ip65 ] match 55 Products.
Security Waterproof Ip65 200 Watt Led Flood Light Solar
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
KCD Aluminum 6500k Lens Projectors 5054 SMD IP65 Outdoor COB OEM Floodlight 100w 200w 300w 400 Watt LED Flood Light
| Productname: | GK-P |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Power: | 50W-600W |
Aluminum 6500k Lens Projectors 5054 SMD IP65 Outdoor COB OEM Floodlight 100w 200w 300w 400 Watt LED Flood Light
| Productname: | GK-P |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Power: | 50W-600W |
SMD Aluminum Led Outdoor Security Floodlight IP65 10W 20W 30W 200W 400W
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Ip65 Outdoor LED Flood Lights 100 Watt 10000lm Warm White Floodlight Ik07
| Packaging Details: | Color box/Neutral packing/Carton BOX |
|---|---|
| Delivery Time: | 45 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
Energy-Efficient Mains-Powered LED Street Light, 155 Lumens/Watt, Aluminum Alloy Body, IP65 Waterproof, Branded LED Chips, Auto On/Off at Night, Ideal for Urban Arteries, Highways, Commercial Areas
| Color Temperature: | 3000K-6500K |
|---|---|
| Lifespan: | 50,000 Hours |
| IP Rating: | IP65 |
IP65 Die Cast Aluminum Led Flood Light 100W High Temperature Resistant
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
High Brightness 200w LED Flood Light For Volleyball CourtKCD High Brightness IP65 Waterproof ABS 2000K 24V 100W 120W 160
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
KCD Waterproof High Brightness Lamp Outdoor 100 Watt Long-Distance LED Street Light With Auto Dimming Control
| Features: | IP65 Waterproof |
|---|---|
| Application: | LED Street Light |
| Waterproof Grade: | IP65 |
Rechargeable Led Solar Dusk To Dawn Flood Light Explosion Proof 100 watt high power waterproof IP65 for school
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 120 |
| Working Lifetime(Hour): | 50000 |

