All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ smart all in one solar led street light ] match 71 Products.
RoHS Explosion Proof 170lm/W High Power Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |
Aluminum High Power Solar Street Light Motion Sensor DC 100 W 200 W 300 W IP66 Outdoor Street Lamp
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | DC 6V |
| Cri (ra>): | 80 |
Solar Powered IP65 30W Remote Control Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |
Residential Areas Solar Street Light with IP65 Rating and Electric Supply
| Lamp Power: | 60W |
|---|---|
| Power Source: | Solar |
| Item No: | 50w Led Street Light |
100W IP65 Waterproof High Power Solar Street Light With LiFePO4 Battery
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
30W 50W 100W 150W 200W 10000lm Smart Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
All in One Solar Street Light High Quality Waterproof ABS Material Affordable Solar Street Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
| Application: | Outdoor,garden,road,etc |
Wholesale Aluminum Housing All in One Solar Powered Street Lamp Outdoor 200W 300W 400W 500W Garden Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
| Application: | Outdoor,garden,road,etc |
High Lumen Outdoor Waterproof Ip67 Led 12v 150w Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
50000 Lumen Controller Separate 200w Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |

