All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ smart all in one solar led street light ] match 31 Products.
3000k LED High Power Solar Street Light Photovoltaic Pole Mounted 30watt 60watt 100watt
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| IP Grade: | IP65 Wateproof |
| Product Name: | All In One Solar Led Street Light |
Smart Aluminum Alloy 100w LED Solar Street Light Outdoor High Lumen With Battery
| Product Name: | IP65 50w 100w Motion Sensor All In One Solar Led Street Light |
|---|---|
| Power: | 50w/100w |
| Solar Panel: | Monocrystalline Silicon 6V |
Aluminum High Power Solar Street Light Motion Sensor DC 100 W 200 W 300 W IP66 Outdoor Street Lamp
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | DC 6V |
| Cri (ra>): | 80 |
30W 50W 100W 150W 200W 10000lm Smart Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
RoHS Explosion Proof 170lm/W High Power Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |
Smart Integrated Solar Street Light 100W Slim ABS Body Radar Sensor 30° Beam Angle
| Input Voltage: | DC 6V |
|---|---|
| Luminous Efficiency: | 170lm/W |
| Material: | ABS Housing + PC Lens |
1000 Lumens Portable Square LED Work Lights 12v 10w 27w 45w Magnetic Multifunctional
| Chargeing Time: | 4~5H |
|---|---|
| Work Time: | 12H |
| Life Span: | 50000Hours |
Ip65 Outdoor Solar Energy Integrated Solar Street Light 200 Watt
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
Bridgelux Chip 6500k 30w Solar Outdoor Flood Lights With On Off Switch IP65 waterproof outdoor garden lights
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 170 |
| Input Voltage(V): | DC 5V |
500W LED Solar streetlight Ip65waterproof black 170lm/W high brightness super bright
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Item Type: | Solar Street Lights |
| Working Lifetime(hour): | 50000h |

