All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ remote control solar panel street light ] match 149 Products.
50000h Life SMD 486.5X151.2X88mm 50 Watt LED Street Light waterproof IP65 high power
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
100 Watt Solar Outdoor Flood Lights Garden Integrated Sensor Automatic Dusk Till Dawn
| Light Type: | Solar LED |
|---|---|
| Rated Power: | 100W 120W 200W |
| Product Name: | PC Lens SMD LED Solar Flood Light |
Garden Led Solar Powered Flood Light IP66 Remote Control Battery 100W 200W 300W
| Light Type: | Solar LED |
|---|---|
| Product Name: | Solar Flood Light |
| Charging Time: | 6-8 Hours |
25watt 40watt 60watt 100watt Solar Powered Flood Lights Integrated Outdoor Flood Lamp
| Product Name: | Aluminum Alloy Solar Flood Light |
|---|---|
| Material Of Housing: | Aluminum Alloy |
| Charging Time: | 6-8h |
LiFePO4 Battery IP65 6500K 100w Solar Street Light
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
50000 Lumen Controller Separate 200w Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |
60w Induction Solar Powered LED Street Lights 6000 Lumens With Panel
| Product Name: | High Power Integrated Solar Street Light |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy |
| Power: | 100w |
100W 200W 300W LED Solar Street Light All In One Integrated 170lm/W Efficiency PC Lens
| Product Type: | All In One High Power LED Solar Street Light |
|---|---|
| Wattage: | 100W |
| Luminous Efficiency: | 170lm/W |
Wholesale Aluminum Housing All in One Solar Powered Street Lamp Outdoor 200W 300W 400W 500W Garden Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
| Application: | Outdoor,garden,road,etc |
integrated SMD Aluminum 100W Led Solar Street Light
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | 6V |
| Cri (ra>): | 80 |

