All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ remote control solar panel street light ] match 149 Products.
RoHS Explosion Proof 170lm/W High Power Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |
EMC 100 Watt All In One Solar Street Light For Office School
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6v |
Ip65 Outdoor Solar Energy Integrated Solar Street Light 200 Watt
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 6V |
SMD2835 Solar Powered LED Street Lights Waterproof Slim Body 170lm/W 50000 Hours
| Power Souce: | Solar Power |
|---|---|
| Housing Material: | Die Casting Aluminum |
| Efficiency: | 170lm/w |
CE Rust Proof 170lm/W 30w Led Solar Street Light
| Lighting Solutions Service: | Agi32 Layout, Auto CAD Layout, Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | 5V/6V |
Farm 6V Input 60Watt High Power Solar Street Light
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
|---|---|
| Product Name: | Solar Street Light |
| Power Supply: | Solar |
High Power IP65 outdoor waterproof all-in-one 100W LED solar street light
| Application: | ROAD,Highway,outdoor,courtyard,Garden |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Cri (ra>): | 85 |
Mini Motif Halogen Intelligent Solar Powered Led Street Light 40 Watt 170lm/W
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Input Voltage(v): | 5V/6V |
| CRI(Ra>): | 80 |
Outdoor Adjustable Solar Powered LED Street Lights Energy Saving 60W 170lm/w
| Power: | 60W/100W/150W/200W |
|---|---|
| LED Chip: | 2835SMD |
| Solar Panel: | MONO Solar Panel |
Aluminum Housing IP65 Waterproof 100 Watt Solar Led Flood Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Luminous Efficacy(lm/w): | 80 |
| Input Voltage(V): | AC220-240V |

