All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ high quality led street light ] match 360 Products.
Energy Saving led street light Aluminium housing
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
Walk Way Road Parking Lot Area High Efficiency 6500K 60w Solar Led Street Light
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
CE Approved IP66 12V 60W Solar Powered LED Street Lights solar street lights outdoor 10000 lumens 6000
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP66 Waterproof |
IP65 130lm/w 100W Solar Powered LED Street Lights
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |
Road Lighting Outdoor 150W Solar LED Street Lights 2700K-6500K
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
170lm/w 20w Solar Powered LED Street Lights With Auto Intensity Control
| Item Type: | Solar Street Lights |
|---|---|
| Application: | ROAD,outdoor,different Situation,garden,etc. |
| Luminous: | 170 Lm/w |
Industrial Aluminum Solar LED Street Lights 60w 100w 500w With Pole
| Product Name: | 100W Solar Street Light |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| Material: | Aluminum |
100lm/W Waterproof LED Street Light dusk to dawn pole Ip65 high power 150 watt 20000 lumens
| Lighting Solutions Service: | Lighting And Circuitry Design |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
Module Lens 6500K 200W 130lm/W Waterproof LED Street Light
| Lighting Solutions Service: | Project Installation |
|---|---|
| Light Source: | LED |
| Input Voltage(V): | AC85-265V |
IP66 Solar Powered LED Street Lights 100W
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |

