All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100w led projector lamp ] match 28 Products.
Marine Dimmable Smart RGB LED Floodlight 10W 30W 50W 200W Projector LED Flood Lamp
| Product Name: | Led Floodlight |
|---|---|
| Item: | Smd LED Outdoor Flood Light |
| Type: | Waterproof IP65 Led Floodlight |
100 W 150 W 200 W 300 W SMD Outdoor Led Floodlight Lamp Projector 6000K IP65
| Product Name: | Waterproof Ip65 Outdoor Smd Solar Led Flood Light Price |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Working Temperature(℃): | -20 - 50 |
100 W 150 W 200 W LED Solar Outdoor Flood Lights Ground Mounted Projector Light Builders
| Product Name: | Solar Outdoor Light With Motion Sensor |
|---|---|
| Power: | 50W/100W/200W/300W |
| Keyword: | Outdoor DC Solar Waterproof Flood Lights |
100Watt 150Watt 50000h Led Flood Light With Solar Panel
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | Bridgelux |
Explosion Proof IK08 Electric EK03 Outdoor LED Flood Lights High Efficiency 100-110lm/W
| Warranty: | 5 Years |
|---|---|
| Luminious Efficiency: | 100-110lm/W |
| Wattage: | 30W/50W/100W/150W/200W |
400W Remote P65 Projector Warm White Solar Led Floodlight
| Ip Rating: | IP65 |
|---|---|
| Beam Angle(°): | 90*130 |
| Led Light Source: | LED |
Mono Panels IP67 Projector Solar Floodlight Sensor Flood Lamp 5000 Lumens 100w
| Light Type: | Solar LED |
|---|---|
| Power: | 60w/100w/150w/200w/300w/400w/500w |
| Voltage: | DC 6V |
KCD Garden 50W 100W 150W 200W 300W 250lm/w SMD 3030 Projector Waterproof Modern Electric Street Lamp LED Street Lights
| Place Of Origin: | Place Of Origin Guangdong, China |
|---|---|
| Applications: | Road, Outdoor |
| Color Temp: | 3000-6500K |
Wholesale Price Projector Lamp Outdoor Long Range 500w Solar Flood Light for garden house use waterproof
| Shell Material: | High Quality Aluminum Housing |
|---|---|
| Color Temperature: | 2700-6500K |
| Wattage: | 500W |
Outdoor Solar Led Flood Light 50w 100w 200w 300w 400w 500w
| Warranty: | 5 Years |
|---|---|
| Luminious Efficiency: | 130lm/W |
| Wattage: | 200W |

