All Products
-
Solar Powered LED Street Lights
-
All In One Solar LED Street Light
-
High Power Solar Street Light
-
Solar Powered Flood Lights
-
Solar Outdoor Flood Lights
-
Waterproof LED Street Light
-
Outdoor LED Street Lights
-
Outdoor LED Flood Lights
-
200w LED Flood Light
-
Industrial LED High Bay Light
-
200w LED High Bay Lights
-
Portable LED Work Light
-
Nailton Alves silvaAmazing products from KCD, I placed a bulk order of the solar flood lights to them and I got a very good sales and positive feedback on that product. They are very professional on the outdoor lighitng products, they made the products according to my requirements and focus on the details. KCD is the most reliable supplier I have ever seem. -
Eng.Ahmed ElmorIt was a very good experience working with KCD.I purchased a bulk order of the solar street lights and has been satisfied with it's quality. the product is as they advertise it, my clients like these product very much. I therefore recommend any one who wants to have solar street light to get products from KCD as you will not be disappointed.
Keywords [ 100 watt led high bay light ] match 16 Products.
100W 150W 200W 110lm/W 2835smd Led High Bay Shop Lights factory use Wide range exposure bright chips
| Input Voltage(V): | 220-240V |
|---|---|
| Lamp Luminous Flux(lm): | 100-110lm/w |
| CRI (Ra>): | 80 |
UFO Explosion Proof SMD 200 Watt Led Lighting High Bay
| Input Voltage(V): | 220-240V |
|---|---|
| Lamp Luminous Flux(lm): | 100-110lm/w |
| CRI (Ra>): | 80 |
SMD2835 Aluminum Highbay Led Lights IP65 100W 200W 300W 500W
| Type: | Outdoor Led Flood Light |
|---|---|
| LED Chip: | SMD2835 |
| Material: | Aluminum+Tempered Glass |
Ip65 Outdoor LED Flood Lights 100 Watt 10000lm Warm White Floodlight Ik07
| Packaging Details: | Color box/Neutral packing/Carton BOX |
|---|---|
| Delivery Time: | 45 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
High Lumens Separate SMD 100Watt Solar Street Light waterproof IP65 Wide range exposure
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Type: | Energy Saving Outdoor Led Street Light |
| IP Grade: | IP65 Waterproof |

